1950 li yıllarda Maktav Ticaret adlı ferdi işletmemiz ile başlayan ticari hayatımız, uzun yıllar çeşitli faaliyet alanlarında devam etti. Bu dönemde gelişimini sürdüren işletmemiz 1992 yılında “Maktav Dış Ticaret Ve Koruyucu Sağlık Ürünleri Sanayi Limited Şirketi” unvanı altında şirketleşerek, polietilen hammaddeden Streç Film Üretimine başladı. Şirketimiz halen İstanbul Selimpaşa da bulunan fabrikamızda üretim faaliyetlerine devam etmekte olup, ayrıca İSTOÇ İstanbul Toptancılar Çarşısında da merkez ofisimiz bulunmaktadır.

 

Bugün hijyenik ortamda tamamen otomatik makinelerde üretilen gıda ve sanayi streçlerimiz büyük market zincirleri başta olmak üzere, gıda üreticileri, catering şirketleri, oteller, restorantlar gibi çok geniş bir sektörel yelpazeye ulaşmaktadır.

 

Ayrıca firmamız, streç film üretimi yanında oluşan talep doğrultusunda alüminyum folyo, yanmaz fırın torbası (tavuk torbası) ve pişirme kağıdı hammaddelerinin yurt içi ve yurt dışı tedarikçilerden temin edilerek, ebatlama-metrajlama ve kutulama süreci sonunda elde ettiği ürünlerin satışını da yine çok geniş bir sektörel yelpazede yapmaktadır. Şirketimiz, günün koşullarına göre piyasada oluşan talep doğrultusunda ürün gamını geliştirmekte olup, bu doğrultuda Plastik ve Karton  Bardak, Pipet, TPE eldiven, Çöp poşeti, Silaj Film gibi ürünleri de bünyesinde dahil etmiştir.

 

Üretim konumuz Gıda ile temasta bulunan madde ve malzemeleri ihtiva etmekte olup, bununla ilgili Tarım Bakanlığı İşletme Kayıt Belgemiz  mevcuttur. Ayrıca şirketimiz, sanayi sicil belgesi, kapasite raporu, marka tescil belgeleri ve çeşitli ürün analiz raporları na da sahip bulunmaktadır.

 

Sağlık ve hijyene son derece önem veren bir anlayış içerisinde üretimini gerçekleştiren kuruluşumuz, bu konuda ki hassasiyetini uluslar arası standartlara taşımak amacıyla ISO 9001:2000 ve ISO 22000 (HACCP) kalite sistemleri belge çalışmalarını tamamlamış ve 2007 yılı Ağustos ayında söz konusu kalite belgelerini almış bulunmaktadır.

VİZYON - MİSYON

Maktav ailesi olarak 1950 lı yıllardan itibaren başlayan ticari hayatımızda daima dürüstlüğü ve kaliteyi vizyon edindik. Hangi ölçü ve özelliklerde mal üretiyorsak, piyasaya o şekilde sunduk. Hiçbir zaman kaliteden ödün vermedik. Üretim konumuzun gıda ile temas eden malzemeler olması hasebiyle fabrikamızda daima hijyen ve insan sağlığını ön planda tuttuk. Hijyen konusunu son derece önemseyerek ciddi yatırımlar yaptık. Amacımız  piyasada MAKTAV adı duyulduğunda hakikaten kaliteli üretim yapan ve dürüst, sözüne güvenilir bir firma olarak bilinirlik oluşturmaktı ve bunu geçen 25 yıllık süreçte başarmış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.